Alternatywna bankowość w Twoim portfelu

Przyszłość jest tutaj

Świat pędzi do przodu. Revolut zdaje się go wyprzedzać.

Usługa Revolut funkcjonuje od 2015 roku. Została stworzona w Wielkiej Brytanii przez dwóch Rosjan: Nikołaja Sroronskiego oraz Włada Jacenko. Panowie zaprojektowali produkt, który zdołał całkowicie odmienić tradycyjne usługi bankowe. Z wielowalutowej karty Revolut korzystają miliony ludzi na całym świecie, a każdego dnia grono to powiększa się o kolejne tysiące użytkowników. Sprawdź, czym jest Revolut – nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych usług bankowych.

Revolut umożliwia nam nieograniczony dostęp do swoich pieniędzy

Pierwotnie, usługa skupiała się na wielowalutowej karcie płatniczej, która miała umożliwić transakcje w różnych walutach, bez konieczności płacenia prowizji za przewalutowanie. Z czasem, Revolut stała się pełnoprawną usługą bankową oferującą konta osobiste oraz firmowe. Od roku 2018, brytyjskie przedsiębiorstwo może pochwalić się międzynarodową licencją bankową.
Usługa oferuje nam nieograniczony dostęp do posiadanych pieniędzy. Dysponujemy kartą wielowalutową, która obsługuje ponad 150 różnych walut, a także aplikacją mobilną oferującą wygodne zarządzenia dostępnym budżetem. Z poziomu aplikacji można realizować tradycyjne przelewy bankowe, a także korzystać z produktów inwestycyjnych.

Usługa odmieniła podróżowanie po świecie

Dysponując kartą Revolut nie musisz kupować zagranicznej waluty, aby móc swobodnie podróżować po świecie. Nie musisz także akceptować kosztowego przewalutowania w momencie, gdy korzystasz z karty płatniczej dotychczasowego banku. Z pomocą karty Revolut możesz płacić za zakupy oraz usługi, a także wyciągać pieniądze z bankomatu bez kosztów przewalutowania. Dzięki temu, podróżowanie po świecie stało się dużo wygodniejsze oraz tańsze. W portfelu wielu miłośników podróży znajdziemy rewolucyjną kartę wielowalutową Revolut.

Dlaczego Revolut jest lepsza od tradycyjnych usług bankowych?

Główną różnicą na korzyść Revolut są dużo uczciwsze warunki, które nie narażają klientów na dodatkowe koszty. Międzynarodowe przelewy za darmo, brak kosztów przewalutowania, brak opłat za prowadzenie rachunku bankowego oraz karty. Ponadto, szereg udogodnień dla podróżnych: ubezpieczenie turystyczne, dostęp do specjalnych loży na lotniskach, ułatwienia przy wynajmowaniu samochodów, a nawet zwrot części środków przy transakcjach kartą. To wszystko sprawia, że Revolut gwarantuje nam znacznie większą swobodę i komfort, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy!
Brytyjskie przedsiębiorstwo stara się stale rozwijać swoją usługę i proponować klientom coraz to nowsze udogodnienia: wygodne narzędzia do zarządzania budżetem, kompleksową platformę inwestycją, a od niedawna także możliwość pozyskiwania kryptowalut. W przyszłości, konto ma zostać wzbogacone o multiwallet obsługujący najważniejsze waluty cyfrowe. Innowacyjność to kolejna cecha, która znacznie różni Revolut od tradycyjnych usług bankowych.

Czy usługi Revolut są dostępne za darmo?

Zdecydowana większość udogodnień jest dostępna wraz darmowym kontem Standard. Musimy jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach, np. górnym limicie 5,000 PLN miesięcznie przy darmowym przewalutowaniu, a także limicie 800 PLN przy wypłatach z bankomatów. Po przekroczeniu tych progów, kolejne transakcje będą wiązać się z niewielką opłatą.
Użytkownicy mogą jednak wybrać płatne plany konta: Premium oraz Metal. Ich zaletami są wyższe limity, nieograniczone przelewy międzynarodowe bez dodatkowych kosztów, a także liczne przywileje, takie jak: ubezpieczenie turystyczne, tańszy wynajem aut, dostęp do loży VIP na lotniskach. Za pośredni pakiet premium zapłacimy 29,99 PLN miesięcznie. Za najbogatszy plan Metal, 49,99 PLN. Zaletą najbogatszego planu jest metalowa karta płatnicza, a także zwrot części kwoty przy transakcji kartą, co pozwoli odzyskać znaczną część miesięcznego abonamentu.

Revolut tu usługa bankowa dla nowoczesnych klientów

Patrząc na wszystkie korzyści oferowane nam przez wielowalutową kartę Revolut oraz funkcjonalną aplikację mobilną, nie mamy wątpliwości, że Revolut to przyszłość usług bankowych. O ile początkowo karta była wykorzystywana głównie przez turystów oraz osoby pracujące za granicą, o tyle dziś, mnóstwo ludzi na całym świecie rezygnuje z krajowych usług bankowych na rzecz międzynarodowej usługi Revolut. Warto zaznaczyć, że od 2018 roku jest to pełnoprawna usługa bankowa z licencją.
Revolut stale się rozwija i wprowadza nowe funkcje, które spotykają się z ciepłym przyjęciem ze strony klientów. Warto tu wspomnieć o możliwości kupowania i sprzedawania popularnych kryptowalut, które są coraz częściej wykorzystywane we współczesnym świecie płatności. Konto Revolut można założyć w ciągu kilku minut. Niezbędna jest jednak weryfikacja polegająca na załączeniu skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości. Wyrobienie karty jest całkowicie darmowe. Musimy jedynie zapłacić 10 PLN za koszt usługi kurierskiej. Zwykle, kartę otrzymamy w ciągu dwóch tygodni od dnia rejestracji.