Idea posiadania portfela elektronicznego

Wstęp do e-portfeli

Który wybrać? Neteller, Skrill czy Revolut?

Warto posiadać przynajmniej jeden portfel elektroniczny. Poniżej przedstawimy kilka istotnych czynników, które powinny przekonać najbardziej niezdecydowanych.

Dlaczego warto korzystać z portfeli elektronicznych?

Portfel elektroniczny posiada niewątpliwie jedną wielką zaletę – oferuje możliwość niedrogiego przesyłania gotówki w czasie rzeczywistym. Co warto podkreślić, metoda ta najlepiej sprawdza się przy zakupach w internecie, ponieważ pieniądze docierają natychmiast na konto sprzedawcy, a my nie ponosimy żadnych kosztów. W przeciwieństwie do płatności typu pay-by-link nie musimy też logować się do systemu bankowości elektronicznej i potwierdzać każdej transakcji jednorazowymi kodami. Wszystko czego potrzebujemy to wpisać adres e-mail, hasło i wybrać odpowiednią metodę płatności. Szybko, tanio i wygodnie.

Warto poruszyć już na początku aspekt anonimowości: w zasadzie jedyna informacja, jaką udostępniamy przy transakcji, to adres e-mail. Portfel internetowy może więc okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, którym mocno zależy na zachowaniu anonimowości.

Bezpieczeństwo to kluczowy aspekt, na który kładziony jest duży nacisk. Co wydanie pomogło firmom takim jak Skrill czy Neteller zdobyć zaufanie wielu milionów klientów na całym świecie. . Podczas korzystania z e-portfela nie ma potrzeby logować się na konto naszego banku, wprowadzać numeru karty, czy podawać innych danych osobistych.

Transakcje są anonimowe, a jedynym śladem, jaki zostawiamy po sobie, poza numerem transakcji, jest nasz adres e-mail. Nie ma wtedy ryzyka wycieku wrażliwych danych. Do tego firmy dbają o to, aby zapewnić w pełni szyfrowane połączenie i stosują wiele zaawansowanych zabezpieczeń.

Portfele elektroniczne oferują usługi stosowane praktycznie na całym świecie i w wielu, również mniej popularnych, walutach. To ma szczególne znaczenie np. w rejonach mniej zurbanizowanych, gdzie trudno o ogólnie znane placówki bankowe.

Twoje ryzyko ogranicza się do salda e-portfela. Teoretycznie Twój e-portfel mógłby zostać naruszony jak każde inne konto online. Ale nawet jeśli ktoś zdoła uzyskać nielegalny dostęp do portfela elektronicznego, nie stracisz więcej niż Twoje bieżące saldo

Warto wspomnieć, że niektóre portfele, jak Skrill czy Neteller, umożliwiają usługę obrotu kryptowalut.

Podsumujmy najważniejsze zalety portfeli internetowych:

  • Anonimowość
  • Dodatkowy bufor bezpieczeństwa i prywatności
  • Wydatki ograniczone do salda e-portfela
  • Szybkie i tanie transfery środków w czasie rzeczywistym
  • Przesyłanie środków między użytkownikami
  • Brak ograniczeń do korzystania z gier hazardowych.
  • Handel kryptowalutami