Revolut – innowacyjne usługi bankowe na miarę XXI wieku

Revolut to platforma oferująca nowoczesne usługi bankowe. Coraz więcej młodych ludzi z całego świata rezygnuje z tradycyjnego konta bankowego w swoim kraju, na rzecz konta Revolut podlegającego brytyjskim regulacjom finansowym. To innowacyjny produkt adresowany do wszystkich ludzi, którzy pragną mieć nieograniczony dostęp do wielu usług finansowych z poziomu wygodnej aplikacji mobilnej. W tym miejscu opiszemy wszystkie możliwości oferowane przez platformę finansową Revolut.

Kilka słów na temat historii i rozwoju projektu Revolut

Revolut to brytyjskie przedsiębiorstwo zarejestrowane w Londynie. Projekt został zapoczątkowany przez dwóch Rosjan: Nikołaja Sroronskiego oraz Włada Jacenko. Celem było stworzenie usługi finansowej dostosowanej do potrzeb współczesnych płatników. Flagowym produktem była wielowalutowa karta z niskimi kosztami przewalutowania. Usługi stały się dostępne w 2015 roku. Przez wiele lat, z karty Revolut korzystało wielu turystów, a także osoby, które przejeżdżały do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych.
Na przestrzeni lat, zakres usług świadczonych prze firmę Revolut był stosunkowo poszerzany. W roku 2018, spółka otrzymała europejską licencję bankową, co pozwala jej świadczyć te same usługi, co pełnoprawnym bankom komercyjnym. Przykładem są chociażby kredyty gotówkowe, których nie uświadczymy w portfelach elektronicznych. Revolut wprowadził także możliwość inwestowania na giełdzie, a także w coraz popularniejsze kryptowaluty. Biorąc pod uwagę niskie prowizje oraz dogodne warunki, nie dziwi fakt, że coraz więcej młodych osób decyduje się na założenie konta Revolut i korzystania z niego, jako głównego rachunku bankowego.

Czym jest i jakie możliwości oferuje platforma Revolut?

Revolut oferuje nam nowoczesne usługi bankowe stworzone z myślą o aplikacji mobilnej. Początkowo, platforma skupiała się na korzystaniu z wielowalutowej karty. Klienci cenili sobie brak prowizji za przewalutowanie oraz możliwość korzystania w ponad 200 krajach na całym świecie. Teraz, Revolut oferuje nam pełnoprawną bankowość elektroniczną. Oto główne możliwości platformy:

• Deponowanie pieniędzy w ponad 150 walutach, w tym polskim złotym
• Pełnoprawne konta bankowe: osobiste, firmowe oraz junior dla najmłodszych
• Bezpłatne przewalutowanie transakcji po atrakcyjnym kursie
• Możliwość realizowania darmowych przelewów międzynarodowych
• Narzędzia do zarządzania osobistym budżetem
• Możliwość inwestowania na giełdzie oraz w kryptowaluty
• Możliwość wyrobienia darmowej karty Revolut

Warto zauważyć, że Revolut to platforma oferująca nam bankowość mobilna. W serwisie internetowym możemy zapoznać się z najważniejszymi informacjami, a także podać numer telefonu, na który wysłany zostanie SMS z linkiem prowadzącym do pobierania aplikacji. Zarządzanie swoimi środkami jest możliwe tylko z poziomu aplikacji mobilnej.

W jakich sytuacjach możesz skorzystać z usług Revolut?

Revolut może się okazać dużym udogodnieniem dla młodych osób, które oczekują nowoczesnych oraz innowacyjnych rozwiązań. Z konta Revolut możesz korzystać w następujących sytuacjach:

• Szybkie i wygodne płacenie za zakupy oraz usługi dostępne w sieci
• Możliwość płacenia kartą w sklepach stacjonarnych i wypłaty gotówki w bankomacie
• Karta Revolut jest ogromnym ułatwieniem dla turystów, którzy pragną mieć nieograniczony dostęp do swoich środków za granicą. Brak prowizji za przewalutowanie oraz atrakcyjne kursy wymiany sprawiają, że podróżowanie staje się dużo tańsze
• Platforma Revolut pozwala inwestować w kryptowaluty oraz aktywa dostępne na giełdzie
• Duży nacisk położono na oszczędzanie pieniędzy w tzw. sejfach Revolut
• Revolut coraz częściej jest wykorzystywany jako główny rachunek bankowy. Przeważnie, wiele osób wybiera platformę jako dodatkowe konto.

Revolut to projekt, który wciąż się rozwija i stara się podążać za potrzebami współczesnych klientów. Na przestrzeni zaledwie pięciu lat, platforma zyskała ogromną popularność na całym świecie. Z jej usług korzysta już ponad 12 milionów ludzi, a liczba ta ciągle rośnie.

Jak zarejestrować konto w Revolut krok po kroku?

Rejestracja na platformie Revolut odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jest to bardzo proste, jednak postanowiliśmy udzielić kilku wskazówek osobom, które nigdy wcześniej nie miały okazji korzystać z podobnych usług. Rejestracja w systemie Revolut przebiega następująco:

1. Przejdź do serwisu Revolut. Na stronie głównej podaj swój numer telefonu i kliknij przycisk „Rozpocznij”.
2. Otrzymasz SMS z linkiem. Po kliknięciu rozpocznie się pobieranie aplikacji mobilnej Revolut. Po zainstalowaniu, uruchom aplikację.
3. Aplikacja krok po kroku przeprowadzi Cię przez kolejne etapy, podczas których podasz dane swojego konta, dane osobowe oraz dane teleadresowe i kontaktowe.
4. Podczas rejestracji wybierz formę logowania na konto w aplikacji mobilnej. Możesz wybrać odcisk palca lub kod pin.
5. Kolejnym krokiem jest wysłanie środków (min. 20 PLN) na nowo utworzone konto. Później możesz je ponownie przesłać na swój rachunek bankowy.
6. Obowiązkowym etapem jest weryfikacja, która polega na przesłaniu skanu lub fotokopii dokumentu tożsamości. Pracownik serwisu zweryfikuje poprawność danych i aktywuje Twoje konto.
7. Po zweryfikowaniu konta, użytkownik może zamówić kartę płatniczą Revolut. Jej wyrobienie jest darmowe, ale trzeba zapłacić 24,99 PLN za dostawę pod wskazany adres.

To już wszystko. Teraz możesz cieszyć się nowoczesną bankowością mobilną Revolut. Dzięki niej, w każdej chwili będziesz posiadać nieograniczony dostęp do swoich środków.

Metody płatności udostępniane przez platformę

Konto na platformie Revolut możemy zasilić poprzez ekspresowe przelewy bankowe. Depozyt środków jest darmowy i nie wiąże się z dodatkową prowizją. Od niedawna, platforma Revolut oferuje również możliwość skorzystania z wygodnej płatności mobilnej oferowanej przez usługę Google Pay. Zweryfikowani użytkownicy mogą także podpiąć kartę płatniczą Visa lub Mastercard, co umożliwi błyskawiczne przelewanie środków z rachunku dołączonego do karty, na konto Revolut. Jeśli chodzi o wypłaty, mamy te same opcje, co w przypadku tradycyjnego konta bankowego: przelew na rachunek w innym banku, przelew do portfela wirtualnego, a także wypłata gotówki z bankomatu.

Czy Revolut to bezpieczne usługi bankowe?

Tak, Revolut od roku 2018 posiada licencję bankowa, która sprawia, że platforma musi dochować tych samych standardów bezpieczeństwa, co tradycyjne banki. Użytkownicy muszą przejść proces weryfikacji, zanim otrzymają możliwość korzystania z usług platformy. Podczas rejestracji, użytkownik wybiera sposób logowania się do aplikacji mobilnej. Dostęp możemy zablokować poprzez kod pin, a także odcisk palca. Dzięki temu, w przypadku zgubienia telefonu nie musimy się obawiać, że niepożądana osoba skorzysta z naszego konta w Revolut.

Opłaty i prowizje obecne na platformie Revolut

W sieci bardzo często możemy spotkać się z pytaniem o to, czy korzystanie z Revolut faktycznie jest w pełni darmowe. Wiele zależy od wybranego planu konta. Szersze możliwości oferują oczywiście konta płatne. Poniżej postanowiliśmy jednak opisać najważniejsze aspekty korzystania z darmowego konta Standard. Co jest w tym planie darmowe, a za co musimy dodatkowo płacić?

• Rejestracja i prowadzenie konta – bezpłatnie
• Wpłaty i przelewy krajowe – bezpłatnie
• Płatności online – bezpłatnie
• Przelewy międzynarodowe – 1 przelew miesięcznie za darmo, pozostałe 2,50 PLN
• Koszty przewalutowania – bezpłatnie do 5000 PLN miesięcznie, pozostałe 1% wartości
• Opłaty za kartę – bezpłatne wyrobienie karty, darmowe wypłaty do 800 PLN miesięcznie (następnie 2% prowizji), dodatkowy koszt za dostawę karty pod wskazany adres

Limity związane z przelewami międzynarodowymi, kosztami przewalutowania oraz wypłatami z bankomatów można usunąć poprzez zakup płatnego planu. Szczególnie interesujący jest plan Metal za 49,99 PLN miesięcznie. W ramach tego programu, użytkownik otrzymuje zwrot w wysokości od 0,1% do 1% transakcji kartą. Osoby, które często płacą kartą mają zatem szanse odzyskać sporą część opłaty za najlepszy plan konta osobistego.

Statusy konta dostępne na platformie Revolut

Konta osobiste są dostępne w trzech planach: jednym darmowym oraz dwóch płatnych. Dzięki temu, użytkownicy mogą lepiej dostosować platformę do swoich indywidualnych potrzeb. Poniżej prezentujemy krótki opis poszczególnych statusów kont:

Konto Standard – to bezpłatne konto walutowe dostępne w ponad 150 różnych walutach. Przewalutowanie jest darmowe do uzyskania limitu 5,000 PLN miesięcznie. Ponadto, do konta dołączona jest darmowa karta płatnicza z możliwością bezpłatnych wypłat z bankomatów do kwoty 800 miesięcznie. Oferuje dostęp do podstawowych usług inwestycyjnych, a także pozwala na jeden przelew międzynarodowy gratis (za każdy kolejny 2,50 PLN).

Konto Premium – nie posiada limitów darmowego przewalutowania, a także pozwala na darmowe wypłaty z bankomatów do limitu 1,600 PLN miesięcznie. Co więcej, gwarantuje ubezpieczenie medyczne za granicą, ubezpieczenie na sporty zimowe, a także od opóźnionych lotów i zagubionego bagażu. Oferuje dostęp do karty LoungeKey. Pozwala na nieograniczone przelewy międzynarodowe bez prowizji oraz jeden, darmowy przelew błyskawiczny w miesiącu. Koszt: 29,99 PLN miesięcznie.

Konto Metal – po za udogodnieniami z konta premium, oferuje darmowe wypłaty z bankomatów do kwoty 3,000 PLN, ochronę zakupów, udogodnienia przy najmie samochodów, zwrot płatności od 0,1 do 1% przy płatnościach kartą (do 49,99 PLN miesięcznie). Koszt planu Metal: 49,99 PLN miesięcznie.

Warto również wspomnieć, że poszczególne warianty mogą zostać wyposażone w darmowe konto junior dla dzieci i młodzieży. Jest ono wyposażone w nowoczesne funkcje, które uczą zarządzania pieniędzmi. Ponadto, Revolut oferuje swoim klientom nowoczesne konta biznesowe. Elastyczne warunki pozwalają przedsiębiorcom dostosować konto do swoich potrzeb.

Nowoczesna platforma bankowa Revolut – główne zalety i wady

Czas na krótkie podsumowanie oraz wymienienie najważniejszych zalet oraz wad usług świadczonych przez nowoczesną platformę Revolut. Lista zalet jest znacznie bogatsza, dlatego też, zaczniemy od wymieniania najważniejszych plusów platformy:

• darmowe konto obsługujące ponad 150 różnorodnych walut,
• niskie prowizje w porównaniu z portfelami elektronicznymi,
• wiele podstawowych usług dostępnych za darmo,
• wysoki poziom bezpieczeństwa,
• możliwość inwestowania na giełdzie oraz w kryptowaluty,
• narzędzia do efektywnego zarządzania swoim budżetem,
• konto dla dzieci przystosowane do nauki zarządzania pieniędzmi,
• dostęp do pieniędzy z poziomu aplikacji mobilnej i karty,
• liczne rabaty oraz zniżki u partnerów spółki Revolut,
• bardzo prosty i przejrzysty interfejs aplikacji mobilnej,
• przystępne ceny miesięcznych planów płatnego konta,
• Revolut posiada polskojęzyczny support oraz obsługuje polską walutę.

Prawdę mówiąc, patrząc czysto obiektywnie, ciężko znaleźć wady innowacyjnego systemu Revolut. Postanowiliśmy jednak wymienić kilka kwestii, które mogą być uznane za istotne minusy:

• operacje z użyciem egzotycznych walut mogą wiązać się z prowizją,
• darmowe konto posiada limity, które mogą stanowić niedogodność dla osób, które bardzo często dokonują płatności online,
• inwestowanie w kryptowaluty opiera się na spekulowaniu cenami. Fizycznie nie stajemy się właścicielem kryptowaluty i nie możemy z niej korzystać,
• utrudniony kontakt z działem supportu.

Klienci na temat Revolut

Dużo zwiedzasz i podróżujesz po świecie? Revolut jest wprost stworzony dla Ciebie!

Uwielbiam Revolut, najlepsze rozwiązanie dla podróżujących!

Kaśka,   Emirates

Kiedy wydaje Ci się, że Twój bank jest idealny, ale nagle pojawia się Revolut i zaczyna wymiatać!

Kriss,   Skates R Us

Jestem non stop w drodze lub w powietrzu, ale Revolut zawsze ze mną. Mocno polecam.

Tomek,   M&A

Czy warto korzystać z usług oferowanych przez platformę Revolut?

Zdecydowanie tak, jeśli interesują Cię nowoczesne rozwiązania finansowe i lubisz mieć budżet pod kontrolą, Revolut na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom. Z pewnością warto tu założyć poboczne konto, z którego będziemy korzystać np. podczas podróżowania po świecie. W ten sposób znacznie obniżymy koszty związane z przewalutowaniem transakcji. Nie będziemy również musieli kupować waluty w kantorze, co zwykle wiąże się ze sporą stratą. Revolut to usługi bankowe na miarę XXI wieku, w których liczy się szybkość, wygoda oraz innowacyjność.

Rejestracja

Revolut to idealny partner w podróży!

Zarejestruj się
Formularz kontaktowy


Najczęściej zadawane pytania na temat Revolut

 • Szczegóły dotyczące przelewów lokalnych i międzynarodowych możesz znaleźć, przechodząc do opcji „Dodaj pieniądze” na ekranie głównym aplikacji. Następnie wybierz walutę, którą chcesz dodać do swojego konta Revolut. Musisz wybrać w aplikacji właściwą walutę, ponieważ przelew może nie dotrzeć, jeśli jest w walucie innej niż docelowe konto Revolut. Aby uniknąć niekorzystnych kursów wymiany stosowanych przez banki, dodaj walutę, w której prowadzone jest Twoje konto bankowe. Jeśli przykładowo masz konto bankowe w USA, wykonaj przelew w USD na swoje konto Revolut w USD.

  Dodawanie EUR: w przypadku płatności SEPA i SWIFT można użyć swojego numeru IBAN wraz z BIC REVOGB21. Jeśli dodajesz pieniądze z europejskiego konta bankowego, najprawdopodobniej będzie to płatność SEPA. W innym przypadku będzie to płatność SWIFT lub dana płatność nie dotrze do Revolut.

  Dodawanie innych walut: aby wykonać przelew z konta lokalnego, użyj dostępnych danych swojego konta lokalnego. Jeżeli ich nie masz lub przelewasz pieniądze z konta innego niż lokalne, podaj unikatowy numer IBAN dostępny na karcie SWIFT.

 • Podobnie jak w przypadku zwykłego konta bankowego saldo konta Revolut zostanie zaktualizowane, gdy przelew dotrze na Twoje konto.

  Wszystkie nasze przelewy są zazwyczaj bardzo szybkie, jednak w zależności od kilku czynników, takich jak szczegóły przelewu i wybrana waluta, ich realizacja może potrwać nieco dłużej.

  Jeśli dodajesz PLN z banku z siedzibą w Polsce przy użyciu lokalnych danych dla PLN, realizacja przelewu trwa zazwyczaj 1 dzień roboczy

  W przypadku przelewu w EUR z banku z siedzibą na terenie SEPA realizacja trwa zazwyczaj 1 dzień roboczy.

  We wszystkich innych przypadkach należy użyć danych konta SWIFT odpowiadających kontu walutowemu, a realizacja przelewu może potrwać do 5 dni roboczych.

  Jeśli szacunkowy czas realizacji przelewu jeszcze nie upłynął, nie jest możliwe jego przyspieszenie, a pieniądze najprawdopodobniej wkrótce do Ciebie dotrą. Pamiętaj, że ramy czasowe należy liczyć od momentu wysłania przez Twój bank przelewu do nas, a nie od momentu przesłania żądania przelewu.

 • Otwórz aplikację Revolut i kliknij przycisk Dodaj pieniądze. Wpisz poprawne dane karty, w tym 16-cyfrowy numer karty, datę ważności, kod CVC i kod pocztowy do rozliczeń. Jeśli kod pocztowy jest niepoprawny, wpłata nie przejdzie kontroli bezpieczeństwa, a zwrot pieniędzy na konto bankowe może potrwać do 5 dni roboczych. Wprowadź kwotę, którą chcesz zasilić konto. Jeśli wpłata powiedzie się, natychmiast pojawi się na Twoim koncie Revolut!

  Zalecamy użycie własnej karty w celu dodawania pieniędzy do konta. Jeśli ktoś inny chciałby dodać pieniądze do Twojego konta Revolut, może je błyskawicznie wysłać za pośrednictwem aplikacji Revolut.

 • Gdy dodajesz pieniądze za pomocą karty, w niektórych przypadkach Revolut może naliczyć niewielką opłatę na pokrycie naszych kosztów. Zanim potwierdzisz transakcję, system poinformuje Cię o tym, czy ta opłata Cię dotyczy, a jeżeli tak, to w jakiej kwocie.

 • W dni powszednie (od poniedziałku do piątku czasu londyńskiego) międzybankowy kurs wymiany stosuje się do wszystkich transakcji z wyjątkiem bata tajlandzkiego i hrywny ukraińskiej. W przypadku tych walut jest stosowana marża w wysokości 1% doliczana do kursu międzybankowego.

  Jeśli wymieniasz waluty w dni powszednie (od poniedziałku do piątku czasu UTC), stosowany jest międzybankowy kurs wymiany bez żadnych narzutów w przypadku wszystkich walut z wyjątkiem bata tajlandzkiego i hrywny ukraińskiej, w przypadku których obowiązuje 1% marży, z niewielką opłatą w wysokości 0,5% za każdą kwotę powyżej 5,000zł na miesiąc (po 12 sierpnia te limity ulegną zmianie — zapoznaj się z naszą stroną opłat).

  W weekendy (soboty i niedziele czasu londyńskiego) obowiązuje stały kurs, co chroni nas przed wahaniami. Oznacza to, że ​​stosujemy marże w wysokości:

  +0,5% w przypadku wszystkich głównych walut (od 12 sierpnia marża będzie wynosić 1%) (tj. USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN i CZK) oraz +1% w przypadku wszystkich innych walut, w tym THB i UAH (oznacza to, że w weekend w przypadku walut THB i UAH stosowana jest marża 2%). W przypadku każdej płatności kartą finansowanej z salda kryptowalut, niezależnie od dnia tygodnia, stosowana jest też stała marża w wysokości 1,5% dla osób korzystających z planów Premium i Metal oraz 2,5% dla użytkowników planu Standard, aby pokryć nasze koszty udziału w wymianie.

  Ponadto zdecydowanie zalecamy, aby przebywając za granicą, zawsze płacić w miejscowej walucie, ponieważ niektórzy handlowcy pobierają płatność w Twojej walucie podstawowej, a następnie dodają własne opłaty za wymianę walut.

Najnowsze promocje dla naszych użytkowników

Sprawdź teraz

Masz pytania? Napisz do nas!

Kontakt

Najczęściej zadawane pytania

FAQ