Rewolucja finansowa, której boją się banki

W tym stwierdzeniu nie ma ani trochę przesady.

Revolut to nowy portfel elektroniczny, który jest świetną alternatywą dla konta bankowego. Prosta obsługa, ciekawe graficznie i wydajne w użytkowaniu karty MasterCard, błyskawiczne transakcje i niskie opłaty to znaki firmowe aplikacji Revolut.
Karta Revolut wraz z aplikacją to brytyjski fintech, który wystartował w lipcu 2015 roku, a dzisiaj posiada już ponad 10 mln klientów (z czego ponad 1 milion w Polsce). Jej specjalizacja to karta wielowalutowa podpięta pod aplikację o wielkiej funkcjonalności. Warto zaznaczyć, że Revolut zatrudnia na świecie ponad 600 osób, z czego najwięcej spośród nich, bo ponad 400 pracowników w Krakowie!

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest przedsiębiorca, były pracownik banku Credit Suisse w Londynie, który przebywając na wakacjach w Las Vegas, doszedł do wniosku, że płacenie brytyjską kartą w USA jest bardzo kosztowne. Same koszty przewalutowania oraz prowizji bankowych wyniosły ponad 20% więcej niż wartość zakupów. To sprawiło, że postanowił wymyślić koncepcję usprawniającą międzynarodowe płatności, które byłyby tańsze i bardziej przejrzyste.

Bezpieczeństwo filarem sukcesu Revolut

Fakt

Revolut jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (UK)

Bezpieczeństwo

Pieniądze klientów są chronione przez globalnych partnerów bankowych Revolut, u których trzymane są na odrębnych kontach. Oznacza to, że gdyby Revolut przestał prowadzić działalność — co nie jest prawdopodobne — środki klientów będą chronione.


Firma jest nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego w Wielkiej Brytanii, a płatności kartą są chronione przed oszustwami, utratą i kradzieżą zgodnie z zasadami obowiązującymi dla Visa lub MasterCard.

Nagradzany system ochrony przed oszustwami jest 7 razy lepszy niż rozwiązania dużych banków w tym zakresie. Revolut stosuje algorytmy uczenia maszynowego, aby wykrywać podejrzane transakcje. W razie ich wykrycia blokujemy kartę, aby chronić Twoje pieniądze

Zarejestruj się
Brak prowizji i marży od przewalutowań
Darmowe konto bankowe
Możliwość posiadania do 25 walut jednocześnie
Kupno i wymiana kryptowalut bezpośrednio w aplikacji

Klienci na temat Revolut

Dużo zwiedzasz i podróżujesz po świecie? Revolut jest wprost stworzony dla Ciebie!

Często podróżuję służbowo, Revolut sprawdza się idealnie.

Michał K.,   Pentasia Group

Wszystkim polecam RevolutApp. Można użyć karty debetowej za granicą, bez opłat, po najlepszym kursie wymiany.

Barbara ,   rezydent hotelowy

Latam kilka razy w tygodniu, bez karty Revolut nie ruszam się z domu.

Kamila Szewczyk,   Emirates

Dlaczego warto wybrać Revolut?

Szybkość działania

Szybki, prosty i tani system płatności mobilnych. Wysyłaj i otrzymuj pieniądze lub dziel rachunki z rodziną i przyjaciółmi w mgnieniu oka — nawet jeśli znajdują się po drugiej stronie kuli ziemskiej.

Wszechstronność

Korzystanie z konta w 30 walutach, które może służyć do realizacji płatności online i stacjonarnych zakupów na całym świecie.

Niskie opłaty

Przesyłaj pieniądze za granicę w 30 walutach. W Revolut otrzymasz międzybankowy kurs wymiany i płacisz tylko niewielką opłatę w wysokości 0,5% za przelewy powyżej 5,000 zł w każdym miesiącu. Może obowiązywać stała prowizja w weekendy i w przypadku niektórych walut.

Sprawdź ofertę

Efektywne zarządzanie własnych budżetem

Ustawiaj budżety, otrzymuj natychmiastowe powiadomienia o wydatkach i odczytuj cotygodniowe raporty, które zapewnią Ci pełną kontrolę nad wydatkami.

Rabaty

Otrzymuj codzienne rabaty i zwroty pieniędzy. Codziennie oszczędzaj pieniądze dzięki programowi Rewards. Korzystaj z najlepszych okazji i oszczędzaj podczas podróży, zakupów czy w restauracjach.

Kryptowaluty

Wymień pięć najważniejszych kryptowalut na dowolną walutę FIAT. Wyświetl kursy kryptowalut w czasie rzeczywistym i ustaw alerty cenowe.

Pełna kontrola

To Ty sprawujesz kontrolę — bez trudu zrealizujesz płatności bezdotykowo, przy użyciu karty magnetycznej i online, a także wypłaty z bankomatu. Zgubiłeś kartę? Swoją kartę możesz bez trudu zablokować i odblokować w aplikacji.

Sprawdź ofertę
Rejestracja

Revolut to idealny partner w podróży!

Zarejestruj się
Formularz kontaktowy
Najczęściej zadawane pytania na temat Revolut

 • Szczegóły dotyczące przelewów lokalnych i międzynarodowych możesz znaleźć, przechodząc do opcji „Dodaj pieniądze” na ekranie głównym aplikacji. Następnie wybierz walutę, którą chcesz dodać do swojego konta Revolut. Musisz wybrać w aplikacji właściwą walutę, ponieważ przelew może nie dotrzeć, jeśli jest w walucie innej niż docelowe konto Revolut. Aby uniknąć niekorzystnych kursów wymiany stosowanych przez banki, dodaj walutę, w której prowadzone jest Twoje konto bankowe. Jeśli przykładowo masz konto bankowe w USA, wykonaj przelew w USD na swoje konto Revolut w USD.

  Dodawanie EUR: w przypadku płatności SEPA i SWIFT można użyć swojego numeru IBAN wraz z BIC REVOGB21. Jeśli dodajesz pieniądze z europejskiego konta bankowego, najprawdopodobniej będzie to płatność SEPA. W innym przypadku będzie to płatność SWIFT lub dana płatność nie dotrze do Revolut.

  Dodawanie innych walut: aby wykonać przelew z konta lokalnego, użyj dostępnych danych swojego konta lokalnego. Jeżeli ich nie masz lub przelewasz pieniądze z konta innego niż lokalne, podaj unikatowy numer IBAN dostępny na karcie SWIFT.

 • Podobnie jak w przypadku zwykłego konta bankowego saldo konta Revolut zostanie zaktualizowane, gdy przelew dotrze na Twoje konto.

  Wszystkie nasze przelewy są zazwyczaj bardzo szybkie, jednak w zależności od kilku czynników, takich jak szczegóły przelewu i wybrana waluta, ich realizacja może potrwać nieco dłużej.

  Jeśli dodajesz PLN z banku z siedzibą w Polsce przy użyciu lokalnych danych dla PLN, realizacja przelewu trwa zazwyczaj 1 dzień roboczy

  W przypadku przelewu w EUR z banku z siedzibą na terenie SEPA realizacja trwa zazwyczaj 1 dzień roboczy.

  We wszystkich innych przypadkach należy użyć danych konta SWIFT odpowiadających kontu walutowemu, a realizacja przelewu może potrwać do 5 dni roboczych.

  Jeśli szacunkowy czas realizacji przelewu jeszcze nie upłynął, nie jest możliwe jego przyspieszenie, a pieniądze najprawdopodobniej wkrótce do Ciebie dotrą. Pamiętaj, że ramy czasowe należy liczyć od momentu wysłania przez Twój bank przelewu do nas, a nie od momentu przesłania żądania przelewu.

 • Otwórz aplikację Revolut i kliknij przycisk Dodaj pieniądze. Wpisz poprawne dane karty, w tym 16-cyfrowy numer karty, datę ważności, kod CVC i kod pocztowy do rozliczeń. Jeśli kod pocztowy jest niepoprawny, wpłata nie przejdzie kontroli bezpieczeństwa, a zwrot pieniędzy na konto bankowe może potrwać do 5 dni roboczych. Wprowadź kwotę, którą chcesz zasilić konto. Jeśli wpłata powiedzie się, natychmiast pojawi się na Twoim koncie Revolut!

  Zalecamy użycie własnej karty w celu dodawania pieniędzy do konta. Jeśli ktoś inny chciałby dodać pieniądze do Twojego konta Revolut, może je błyskawicznie wysłać za pośrednictwem aplikacji Revolut.

 • Gdy dodajesz pieniądze za pomocą karty, w niektórych przypadkach Revolut może naliczyć niewielką opłatę na pokrycie naszych kosztów. Zanim potwierdzisz transakcję, system poinformuje Cię o tym, czy ta opłata Cię dotyczy, a jeżeli tak, to w jakiej kwocie.

 • W dni powszednie (od poniedziałku do piątku czasu londyńskiego) międzybankowy kurs wymiany stosuje się do wszystkich transakcji z wyjątkiem bata tajlandzkiego i hrywny ukraińskiej. W przypadku tych walut jest stosowana marża w wysokości 1% doliczana do kursu międzybankowego.

  Jeśli wymieniasz waluty w dni powszednie (od poniedziałku do piątku czasu UTC), stosowany jest międzybankowy kurs wymiany bez żadnych narzutów w przypadku wszystkich walut z wyjątkiem bata tajlandzkiego i hrywny ukraińskiej, w przypadku których obowiązuje 1% marży, z niewielką opłatą w wysokości 0,5% za każdą kwotę powyżej 5,000zł na miesiąc (po 12 sierpnia te limity ulegną zmianie — zapoznaj się z naszą stroną opłat).

  W weekendy (soboty i niedziele czasu londyńskiego) obowiązuje stały kurs, co chroni nas przed wahaniami. Oznacza to, że ​​stosujemy marże w wysokości:

  +0,5% w przypadku wszystkich głównych walut (od 12 sierpnia marża będzie wynosić 1%) (tj. USD, GBP, EUR, AUD, CAD, NZD, CHF, JPY, SEK, HKD, NOK, SGD, DKK, PLN i CZK) oraz +1% w przypadku wszystkich innych walut, w tym THB i UAH (oznacza to, że w weekend w przypadku walut THB i UAH stosowana jest marża 2%). W przypadku każdej płatności kartą finansowanej z salda kryptowalut, niezależnie od dnia tygodnia, stosowana jest też stała marża w wysokości 1,5% dla osób korzystających z planów Premium i Metal oraz 2,5% dla użytkowników planu Standard, aby pokryć nasze koszty udziału w wymianie.

  Ponadto zdecydowanie zalecamy, aby przebywając za granicą, zawsze płacić w miejscowej walucie, ponieważ niektórzy handlowcy pobierają płatność w Twojej walucie podstawowej, a następnie dodają własne opłaty za wymianę walut.

Najnowsze promocje dla naszych użytkowników

Sprawdź teraz

Masz pytania? Napisz do nas!

Kontakt

Najczęściej zadawane pytania

FAQ