Portfele internetowe a bezpieczeństwo w sieci
E-portfele: stawiamy na bezpieczeństwo Twoich środków!
Portfele internetowe, mimo długiego okresu funkcjonowania na rynku, dla nowych użytkowników czasem jawią się jako podmioty o niskim stopniu zaufania. Czy słusznie? Absolutnie nie.
Firmy oferujące usługi portfeli elektronicznych, takie jak na przykład Neteller czy Skrill, stosują tak zaawansowane struktury zabezpieczeń, że niejeden bank mógłby im tego pozazdrościć. Ale to nie są zalety jedynie tych dwóch wspomnianych firm, lecz standard branży finansowej.
Co więcej, mówimy tutaj o firmach licencjonowanych, obecnych na rynku prawie dwie dekady, więc stosowanie półśrodków w zakresie bezpieczeństwa jest zupełnie wykluczone.
Wszystkie portfele elektroniczne dbają o bezpieczeństwo środków zgromadzonych przez swoich klientów. Są one w 100% bezpieczne, przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa i wykorzystaniu najnowszych technologii w celu zapewnienia szybkiej i bezpiecznej metody przelewania środków zarówno sprzedawców i innych użytkowników.
Przesyłane informacje są szyfrowane przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa danych, które obowiązują w sektorze finansowym (PCI-DSS Poziom 1), a następnie informacje są przechowywane w zabezpieczonym centrum danych.
Wysoce wydajne systemy i płynna archiwizacja danych sprawiają, że historia transakcji klientów jest w pełni bezpieczna.
Gdy klient wykonuje przelew do właściciela portfela elektronicznego lub otrzymuje od niego środki, osobiste informacje finansowe klienta i użyty sposób płatności nie zostają ujawnione. Dzięki korzystaniu z portfela elektronicznego zmniejsza się prawdopodobieństwo, że dane osobowe klienta zostaną ujawnione w Internecie.
Warto wspomnieć, że firma Skrill była pierwszym wydawcą pieniądza elektronicznego, który otrzymał licencję w Wielkiej Brytanii. Co więcej, firmy Neteller i Skrill posiadają autoryzacje wydane przez brytyjski urząd nadzoru finansowego (Financial Conduct Authority).
Dla przykładu przedstawiamy listę głównych zabezpieczeń stosowanych w Neteller.
- Zgodne z PCI DSS
- 3-D Secure™
- Kontrola numeru BIN/IP
- Monitorowanie transakcji w czasie rzeczywistym
- Nadzór nad rachunkiem
- Dostęp do czarnych list oszustów w sektorze płatniczym
- Zgodne z PCI DSS
- 3-D Secure™
- Środki kontroli prędkości transakcji w celu kalkulacji i oceny ryzyka
- Weryfikacja kodu bezpieczeństwa (CV2/CVV)
- Szyfrowanie 256-bitowe oraz wielokrotne zapory sieciowe
- Zbieranie i analizowanie danych zawierających informacje o urządzeniach pracujących w sieci (device fingerprinting)