Revolut, idealny partner w podróży

No to w drogę!

Z Revolut podróżowanie staje się dużo wygodniejsze oraz tańsze!

Revolut to nowoczesna usługa bankowa, która umożliwia szybkie i wygodne płatności w wielu walutach. Wystarczy jedna karta przypisana do naszego konta. Ponadto, użytkownicy mogą liczyć na nowoczesną aplikację mobilną, która pozwala zarządzać zgromadzonymi środkami. Karta oraz aplikacja mobilna Revolut mogą być ogromnym udogodnieniem i niezastąpionym partnerem w podróży. Jakie korzyści oferuje nam ta usługa podczas wojaży po świecie?

Jakie możliwości oferuje karta Revolut?

Karta wielowalutowa Revolut została wprowadzona na rynek w 2015 roku. Brytyjskie przedsiębiorstwo chciało w ten sposób stworzyć międzynarodową kartę płatniczą, która znacznie ułatwi podróżowanie po świecie oraz płacenie w codziennym życiu. Od roku 2018, Revolut posiada licencję bankową, dzięki czemu, mamy stuprocentową pewność, że jest to bezpieczna i sprawdzona platforma finansowa. Oto główne możliwości jakie oferuje nam usługa Revolut:

 • Wielowalutowa karta płatnicza obsługująca ponad 150 różnych walut, w tym polskiego złotego
 • Wygodny rachunek bankowy obsługiwany z poziomu aplikacji mobilnej
 • Możliwość wykonywania przelewów zagranicznych
 • Płacenie kartą w różnych zakątkach świata bez kosztów przewalutowania
 • Funkcjonalne narzędzia do efektywniejszego zarządzania budżetem

Usługa stale się rozwija i zyskuje coraz większe zainteresowanie. Już teraz korzysta z niej kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie. Revolut stał się nie tylko idealnym towarzyszem podróży, ale również atrakcyjną alternatywą dla innych usług bankowych.

Revolut jako nieodłączny towarzysz podróży

Co zazwyczaj robią turyści, którzy planują wyjazd za granicę? Korzystają z usług kantoru, aby zakupić lokalną walutę. Tym samym, automatycznie tracą na różnicach między kursem kupna oraz sprzedaży. A co, gdybyśmy mogli posługiwać się zagraniczną walutą na takich samych zasadach, co miejscowi? Takie możliwości oferuje nam karta Revolut!

Dzięki niej, możesz wypłacać lokalną walutę z bankomatu, a także płacić w sklepach, bez konieczności płacenia prowizji za przewalutowanie. W ten sposób, podróżowanie staje się dużo wygodniejsze oraz tańsze! Na chwilę obecną, usługa Revolut obsługuje ponad 150 walut z całego świata i może być wykorzystana w ponad 200 krajach, a jej zasięg stale się rozszerza! Początkowo, karta była szczególnie popularna wśród turystów. Teraz, korzystamy z niej także przy codziennych płatnościach w naszym rodzimym kraju, ciesząc się z atrakcyjnych warunków.

Czy korzystanie z usług Revolut jest płatne?

To jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie użytkownicy poznający wszechstronne możliwości Revolut. Czy korzystanie z tej karty naprawdę jest tak wygodne i nie wymaga dodatkowych kosztów? Przejdźmy zatem do cennika i sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce:

 • Prowadzenie rachunku bankowego Revolut oraz wyrobienie i utrzymanie karty są całkowicie darmowe. Płacimy jednak niewielką kwotę za dostawę karty pod wskazany adres
 • Przewalutowanie podczas transakcji kartą jest bezpłatne, ale tylko do osiągnięcia progu 5000 PLN (lub równowartości w innej walucie) miesięcznie. Po przekroczeniu tego limitu naliczana jest niewielka prowizja równa 1% transakcji
 • Wypłaty z bankomatów za pośrednictwem karty Revolut są bezpłatne, aż do osiągnięcia miesięcznego limitu 800 PLN. Kolejne wypłaty to prowizja rzędu 2%
 • Jeśli chodzi o przelewy międzynarodowe, pierwszy taki przelew w miesiącu jest bezpłatny, a za każdy kolejny zapłacimy prowizję w wysokości 2,50 PLN

Warto zaznaczyć, że brytyjskie przedsiębiorstwo może wprowadzać zmiany w cenniku usług. W związku z tym, co jakiś czas warto sprawdzić aktualną tabelę opłat i prowizji. Jako użytkownicy Revolut powinniśmy również otrzymać powiadomienie o planowanych zmianach.

Powyższe prowizje oraz limity dotyczą karty wydanej do konta Standard, które jest darmowe. W przypadku platformy Revolut mamy jednak także usługi płatne, które oferują znacznie szerszy zakres udogodnień oraz wyższe limity. Poniżej powiemy więcej o kontach Premium oraz Metal.

Udogodnienia dla turystów w płatnej wersji usługi Revolut

Darmowe konta Revolut oferują nam mnóstwo korzyści i niewątpliwie są korzystną alternatywą dla tradycyjnych usług bankowych. Jednak bardziej wymagający klienci mogą zdecydować się płatne plany konta Premium lub Metal. Warto powiedzieć o nich kilka słów, ponieważ wprowadzają dodatkowe udogodnienia z perspektywy turystów.

 • Konto Premium – koszt takiego abonamentu to 29,99 PLN miesięcznie. W zamian otrzymujesz podwyższone limity w przypadku darmowych wypłat z bankomatów (do 1600 PLN miesięcznie). Jednocześnie, otrzymujesz bogaty pakiet ubezpieczenia turystycznego. Obejmuje ono zgubienie lub zniszczenie bagażu, zwroty za opóźnione loty, ubezpieczenie medyczne, w także specjalne ubezpieczenie na sporty zimowe. Dodatkowo, wszystkie przelewy międzynarodowe są bezpłatne
 • Konto Metal – plan dedykowany najbardziej wymagającym klientom. Kosztuje 49,99 PLN miesięcznie. Po za udogodnieniami dostępnymi w planie Premium, konto Metal obejmuje usługę LoungKey, czyli dostęp do zamkniętych stref wypoczynkowych na lotnisku, przeznaczonych zwykle dla klientów VIP. Oferuje dodatkowe ubezpieczenie zakupów online. Nieograniczone limity bezpłatnego przewalutowania oraz darmowe wypłaty do progu 3,000 PLN miesięcznie. Konto Metal pozwala również obniżyć koszty najmu auta. Skąd nazwa Metal? W tym pakiecie, użytkownicy otrzymują metalową kartę płatniczą! W tym pakiecie dostępne są również zwroty payback w wysokości 0,1 do 1% transakcji kartą

Jak widzisz, płatne plany dają nam bardzo pożyteczne udogodnienia w podróży. Jeśli zatem często podróżujesz po świecie, warto pomyśleć o wyborze płatnego pakietu. Szczególnie korzystny jest plan Metal, w którym zwroty payback mogą nam zrefundować część miesięcznego abonamentu

Jak wyrobić wielowalutową kartę Revolut?

Jeśli w niedalekiej przyszłości planujesz podróż i chcesz się w nią wybrać wraz z kartą Revolut, zadbaj o to, aby z odpowiednim uprzedzeniem zarejestrować konto w tej usłudze. Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji mobilnej na swój smartfon oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego: Musimy podać dane osobowe, dane teleadresowe, a także ustawienia konta. Niezbędne jest także przejście procedury KYC, która polega na załączeniu skanu lub fotokopii dokumentu tożsamości, który potwierdzi poprawność danych użytych przy rejestracji.

Revolut wymaga również wykonania przelewu weryfikacyjnego na kwotę 20 PLN. Środki te możemy później cofnąć na nasz rachunek. Wyrobienie karty jest bezpłatne, ale należy zapłacić 10 PLN za dostawę pod wskazany adres. Obecnie dostępna jest promocja, w której użytkownicy mają możliwość uzyskania karty bez kosztów dostawy. Czas oczekiwania na kartę wynosi zwykle ok. tygodnia, jednak czasami może to być nawet dwa, trzy tygodnie! W związku z tym, jeśli planujesz wyruszyć w podróż już niedługo, nie czekaj i dołącz do usługi Revolut już dzisiaj.

Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z karty w podróży?

Kwestią priorytetową jest oczywiście zabezpieczenie aplikacji na naszym telefonie. Możemy wybrać tradycyjny kod PIN, a także odcisk palca. Pamiętajmy o tym, aby kartę trzymać w bezpiecznym miejscu. Dobrym pomysłem może być schowanie jej w innym miejscu niż portfel. Wówczas, w sytuacji gdy nasz portfel zostałby skradziony, wciąż dysponujemy kartą i dostępem do naszych środków.
Niezwykle istotną kwestią jest samo korzystanie z karty. Niektóre bankomaty oraz terminale płatnicze będą pytać o to, czy transakcja ma zostać przeprowadzona z przeliczeniem lub bez przeliczania waluty. Koniecznie wybieraj opcję bez przeliczania! Tylko w ten sposób unikniesz opłat, które mogą zostać naliczone przez lokalne usługi płatnicze.

Karta Revolut to niezbędnik w portfelu każdego turysty!

Jeśli marzysz o wygodnych i dużo tańszych podróżach, podczas których nie musisz martwić się o konieczność kupowania lokalnej waluty, wybierz kartę Revolut. Dzięki niej, możesz płacić w sklepach, restauracjach, komunikacji miejskiej oraz innych miejscach w ponad 200 krajach na całym świecie! Płatności te nie będą obciążone prowizją za przewalutowanie! Dołącz do grona milionów ludzi, którzy zdecydowali się postawić na nowoczesne usługi bankowe na miarę XXI wieku.